NABÍDKA PRACOVNÍCH STÁŽÍ NA SLOVENSKU

Zájemci o stáž v rámci programu Erasmus+ mohou vybírat i z nabídky stáží na Slovensku v nadnárodních korporacích. Pracovní jazyk: angličtina. Ubytování zdarma. Více informací na www.placementslovakia.com.

Výběrové řízení do programu Erasmus+ bude vyhlášeno v září.

Informační letáček zde.

PŘEDNÁŠKA S DR. SEIDLEREM – HLAVNÍM EKONOMEM ING BANK PRO ČR

Dne 20. 5. 2021 se v čase 14 – 15 hodin uskuteční na MS TEAMS přednáška na téma Vývoj tuzemské ekonomiky v době pandemie. Přednášku povede PhDr. Jakub Seidler, Ph.D., který působí jako hlavní ekonom ING Bank pro Českou republiku.

Připojit se můžete zde.

NABÍDKA PRÁCE V ARMÁDĚ SPÁSY

Armáda spásy, Prevence bezdomovectví, Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi v Kopřivnici, vypisuje výběrové řízení na pozici Sociální pracovník (zástup za mateřskou dovolenou).

Své životopisy můžete zasílat do 31. 5. 2021.

Bližší informace jsou k dispozici zde.

NABÍDKA PRÁCE VE SLEZSKÉ DIAKONII

Slezská diakonie, středisko EUNIKA Karviná, sociálně aktivizační služby pro osoby se zdravotním postižením hledá kolegu/kolegyni na pozici SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK (zástup za OČR, nemocenskou a následně MD a RD)  s nástupem dle dohody.

Své životopisy společně s motivačním dopisem můžete zasílat do 3.4.2021. 

Bližší informace o volném místě a možnost přihlásit se k výběrovému řízení naleznete na stránkách https://vyberkosd.cz/Vyberova_rizeni/v/Stredisko_EUNIKA_Karvina_hleda

PŘEDNÁŠKA S ING. BELARDIM – REGIONÁLNÍM PROJEKTOVÝM MANAŽEREM CZECHINVEST

Dne 25. 2. 2021 se od 14:00 uskuteční na MS TEAMS přednáška na téma Úloha agentury CZECHINVEST v regionálním rozvoji. Přednášku povede Ing. Jan Belardi, který působí jako regionální projektový manažer CzechInvestu.

Připojit se můžete zde.

DIGITÁLNÍ KNIHOVNA OPĚT ZPŘÍSTUPNILA SVŮJ OBSAH

Báječná zpráva pro všechny, kteří už mají přečteno vše ze svých domácích knihovniček. Národní digitální knihovna opět zpřístupnila svůj obsah. Návod, jak se ke knihovně připojit, najdete ZDE. Dlouhé zimní večery ještě nikdy nebyly tak příjemné! Službu můžete využívat zdarma do konce června 2021.

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ DO PROGRAMU ERASMUS+

Milé studentky, mílí studenti, do 28.2. máte možnost přihlásit se do výběrového řízení na výjezd do zahraničí v rámci programu Erasmus+.

Erasmus+ Newsletter č. 1 je ke stažení ZDE.

Můžete se hlásit na studijní pobyt nebo pracovní stáž. Seznam partnerských univerzit je zveřejněn ZDE. Na stejném místě je ke stažení i přihláška, kterou po vyplnění zašlete na lenka.fabikova@prigo.cz. Na stejný e-mail můžete zasílat i případné dotazy.

POZVÁNKA NA MEZINÁRODNÍ VĚDECKOU KONFERENCE „HOSPODÁŘSKÁ A SOCIÁLNÍ POLITKA“

Vysoká škola PRIGO pořádá každoročně mezinárodní vědeckou konferenci „Hospodářská a sociální politika“. V letošním roce se bude konference konat v malebném prostředí Moravskoslezských Beskyd v Golf Resort Čeladná ve dnech 7.-9. září 2021.  Konference se účastní odborníci z oblasti ekonomických disciplín, práva, sociologie, politologie či mezinárodních vztahů, a to nejen z celé České republiky, ale i ze zahraničí. V loňském roce vystoupili na plenárním zasedání Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank a členka KoroNERV-20 a Stanislav Šaroch, garant institucionálního výzkumu na ŠKODA AUTO Vysoké škole. Konferenční sborník z roku 2017 je již indexován v databázi Web of Science, přičemž sborníky z dalších let byly také přijaty do schvalovacího procesu a momentálně čekáme na rozhodnutí o jejich zařazení. Nejlepší články prezentované na konferenci budou po recenzním řízení publikovány v odborném časopise DANUBE, který je zařazen v databázích SCOPUS, Erih PLUS, EconLit, EBSCO či ProQuest.  Účastníci se mohou na konferenci přihlásit prostřednictvím online formuláře, kde postačí vyplnit jméno a kontakt. Jste srdečně zváni.

LAUREÁT CENY MINISTRA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ZA ROK 2020 JE Z NAŠÍ VYSOKÉ ŠKOLY

S velkým potěšením Vám oznamujeme, že student třetího ročníku studijního programu Sociální politika a sociální práce Jan Melicher se stal jedním z laureátů Ceny ministra školství, mládeže a tělovýchovy za rok 2020 pro vynikající studenty a absolventy studia ve studijním programu a za mimořádné činy studentů. Honza tuto cenu obdržel za svou dobrovolnickou činnost v boji s pandemií covid-19, kdy i přes svá vlastní omezení pracoval během nouzového stavu na jaře roku 2020 jako dobrovolník v městské nemocnici v Havířově a byl personálu velmi nápomocen při zvládání agendy spojené se zadáváním zdravotních záznamů pacientů do nemocničního systému. Jsme na Honzu opravdu moc pyšní a doufáme, že se k němu připojíte. Mrkněte se na rozhovor s Honzou na Seznam TV (reportáže začíná 7:43) ZDE a nechte se inspirovat:-) Honzo, gratulujeme!

Informace na webu MŠMT můžete najít ZDE

ZÁPIS POVINNĚ VOLITELNÝCH PŘEDMĚTŮ DO KONCE LISTOPADU 2020

Nezapomeňte si do 30. 11. 2020 zapsat povinně volitelné předměty. Instrukce najdete ve školní poště.

EVROPSKÝ PLÁN OBNOVY – REVOLUCE V ROZPOČTU EU – ČTVRTEK 26. 11. 2020 od 13:30

Online diskuze s Mgr. Pavlínou Žákovou, Ph.D. se uskuteční ve čtvrtek 26. 11. 2020 od 13:30.

 

Připojte se ZDE 

Online Movie Club – INSIDE JOB 

Dear friends,

join our Online Movie Club on Monday, October 26th, 2020, 10:00 – we will screen INSIDE JOB – a 2010 American documentary film, directed by Charles Ferguson, about the late-2000s financial crisis. OMC team code: 71ljm4j

Seminář a diskuze s PhDr. Janou Hybáškovou – zvláštní zmocněnkyní pro podporu občanů ČR v institucích EU a mezinárodních organizacích – úterý 20. 10. 2020

  • Jaké jsou pros and cons diplomatické kariéry?
  • Dá se vyrovnat s kulturními rozdíly a zvyknout si na život mimo domov?
  • Jak si Česká republika vede v mezinárodní politice? A na co bychom si měli dát do budoucna pozor?

Připojte se na MS TEAMS seminář a diskuzi s PhDr. Janou Hybáškovou – zvláštní zmocněnkyní pro podporu občanů ČR v institucích EU a mezinárodních organizacích – a dozvíte se to. A dozvíte se toho mnohem víc.

Chceš změnit svět? Postav se čelem a přihlas svůj inovativní projekt. Labyrint 2030 je přesně pro tebe.

Máš v šuplíku nápad na skvělý projekt nebo „zlepšovák“, který by mohl fungovat v rozvojových zemích, ale doteď ti chyběla šance jej realizovat? Tak právě pro tebe je soutěž Labyrint 2030, která je zaměřená na inovace, nápady, mladé lidi a rozvojovou spolupráci. Přihlas svůj projekt, získej kontakty, jeď se podívat na zahraniční misi a pomoz společně s Charitou Česká republika zlepšit životy lidí v rozvojových zemích.

Dvouletý projekt Labyrint 2030 – Cesta ke globální odpovědnosti odstartoval na jaře roku 2020. Jeho cílem je zvýšit informovanost české společnosti o zahraniční rozvojové spolupráci ČR a zároveň aktivně zapojit mladé lidi do hledání inovativních řešení na aktuální výzvy v této oblasti. Celý projekt je financován Ministerstvem zahraničních věcí.

Více informaci na https://labyrint2030.cz/

ZAČÁTEK VÝUKY DNE 23. 9. 2020

Vážené studentky, vážení studenti,

nové nařízení Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se NEVZTAHUJE na Vysokou školu PRIGO, jelikož Havířov není součástí obcí, pro které Ostrava vykonává rozšířenou působnost.

Výuka proběhne prozatím beze změny.

ROZHOVOR S ŘEDITELEM VÝZKUMNÉHO ÚSTAVU VŠEO

Přečtěte si rozhovor s Ing. Martinem Murínem, Ph.D. o tom, jak se dělá věda na vysokých školách a jaké postavení mají ve výzkumu právě soukromé vysoké školy. Link na rozhovor přikládáme zde:

https://www.researchjobs.cz/clanky/rozhovory/vyzkumnikem-na-soukrome-vs-rarita-anebo-realna-alternativa/?fbclid=IwAR3WjFB2fVzySbecUv1fgJMNIoacF9ozmg6ekHYQ68PlOMmO0XwWmqO9DBY

AKADEMIE TŘETÍHO VĚKU OPĚT NA NAŠÍ VYSOKÉ ŠKOLE

Posláním Akademie třetího věku je vytvořit prostor pro sebevzdělávání lidí v poproduktivním, tedy důchodovém, věku, kteří neztrácejí zájem o nové poznatky a vědomosti ze společenského života. Akademie třetího věku je vzdělávací alternativou netradičního typu určenou pro ty, kdo dále a dobrovolně chtějí rozvíjet svou osobnost, jsou otevřeni novým informacím, moderním, třeba odlišným názorům a projevům, nutí se dále přemýšlet a zaujímat k problémům a společenským jevům osobní stanoviska.

Akademie je určena občanům města Havířov ve starobním, částečně invalidním nebo invalidním důchodu, bez věkového omezení a bez dalších kvalifikačních nároků. Studium je hrazeno městem, účastníci se podílejí pouze minimální částkou 500,- Kč/semestr.

Kdy: Každé úterý od 20. října 2020 do června 2022

Kde: V učebnách Vysoké školy PRIGO v Havířově, Vítězslava Nezvala 801/1

Jak se přihlásit: Na studijním oddělení u p. Kuchařové, tel.: 603 365 984, e-mail: vs@prigo.cz.

Studium Akademie třetího věku na VŠ PRIGO je dvouleté a je rozděleno do čtyř semestrů:

1. SEMESTR
2. SEMESTR
Anglický jazyk/Německý jazyk Anglický jazyk/Německý jazyk
Obsluha osobního počítače Obsluha osobního počítače
Občan, obec, kraj Sociální práce a její historie
Psychologie osobnosti a její možné pohledy na komunikaci v životě člověka Vybrané aspekty světové ekonomiky
Zeměpis a geografie Finanční poradenství
Komunální politika Vybrané kapitoly právních norem I.
Zdravý životní styl Psychologie, komunikace, motivace
Etiketa včera a dnes
3. SEMESTR
4. SEMESTR
Anglický jazyk/Německý jazyk Anglický jazyk/Německý jazyk
Internet a jeho využití Poruchy pohybového ústrojí
Rizika internetu a sociálních sítí Historie, historie regionu
Sociální politika státu, regionu, města Vybrané kapitoly právních norem III.
Filozofie, náboženství, problematika sekt a církve Vesmír a astronomie
Evropská unie Rozvoj techniky
Vybrané kapitoly právních norem II. Politologie

NAŠE KONFERENCE JE VE SVĚTOVÉ DATABÁZI WEB OF SCIENCE!

Vysoká škola PRIGO od roku 2017 pořádá konferenci „Hospodářská a sociální politika“ a pokračuje tak v tradici, kterou založila paní prorektorka pro strategii a rozvoj prof. Ing. Christiana Kliková, CSc. v roce 1995. V letošním roce se konference uskuteční ve dnech 1.-3. září v malebném prostředí Moravskoslezských Beskyd v hotelu Troyer v Trojanovicích. Na plenárním zasedání vystoupí Ing. Helena Horská, Ph.D. – hlavní ekonomka a členka dozorčí rady ReiffeisenBank v Praze a prof. Ing. Stanislav Šaroch, Ph.D. – garant institucionálního výzkumu na ŠKODA AUTO Vysoké škole.

Sborník z konference konané v roce 2017 byl zařazen do světové databáze Web of Science, přičemž ostatní ročníky čekají na jejich úspěšné zařazení.

Nabídka brigády (nejen) na léto – sčítání cestujících ve vlacích

Pokud ještě nevíte, co budete dělat v létě, může to být příležitost pro Vás. Náplní práce bude sčítání cestujících mezi jednotlivými stanicemi přímo ve vlaku. K dispozici bude jednoduchý sčítací arch, který postupně budete vyplňovat a získávat tak informace, kolik cestujících na vybraných linkách využívá vlakové spojení a jaké jsou výstupy/nástupy na jednotlivých stanicích. Sčítání se provádí pro Ministerstvo dopravy ČR. První sčítání proběhne na přelomu července a srpna 2020.

V případě zájmu kontaktujte: 

Mgr. Eva Jakubcová, E-mail: Jakubcova@augur-consulting.cz, mobil: 733 186 503

Mgr. Lucie Hanáčková, E-mail: Hanackova@augur-consulting.cz, mobil: 605 276 722

AUGUR Consulting s.r.o. ,  Vinařská 5/A1, 603 00 Brno,  tel.: 543 242 595, www.augur-consulting.cz

ARMÁDA SPÁSY

Armáda spásy, Prevence bezdomovectví Ostrava vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK – Zástup za mateřskou dovolenou.

Veškeré informace naleznete zde.

VÝSLEDKY ŠIPKAŘSKÉHO TURNAJE ŠKOL PRIGO

Vzhledem k nestandardnímu průběhu letního semestru již bohužel nebude možné turnaj dohrát tak, jak jsme doufali a jak jsme se všichni těšili.
Strategickou radou PRIGO bylo tedy rozhodnuto, že výsledné pořadí ligy bude určeno podle průběžných výsledků z uplynulých kol.
Výhercům gratulujeme a pevně věříme, že v příštím školním roce bude možné již turnaj realizovat a zakončit standardním způsobem se všemi ceremoniemi a poctami.
Kompletní výsledky naleznete zde.

PRAXE VE SLEZSKÉ DIAKONII

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež POHODA Karviná nabízí praxi pro studenty sociální práce.

Baví Tě práce s dětmi a chceš mít splněnou praxi na nadcházející semestr již v létě?

Pokud se chceš dozvědět víc, informuj se na tel: 603 855 041 ve všední dny od 9 do 17 hodin.

CHCEME POMOCT – www.chcipomoct.cz

Chcipomoct.cz je koordinační centrum mnoha dobrovolníků z celé ČR, stojí za ním nezisková organizace Akademické centrum studentských aktivit (ACSA). Cílem portálu je zaznamenat, roztřídit a propojit dobrovolníky s žádostmi o pomoc. Portál je snadnýmpřehledným, a především bezpečným místem, kde se potkávat ochota s potřebou pomoci v aktuální nouzové situaci. Můžete se zaregistrovat ZDE

ZRECYKLOVALI JSTE JIŽ 82 KG OBLEČENÍ

Od doby instalace Moment sběrného koše v říjnu 2019 se za tři měsíce vybralo neuvěřitelných 82 kg oblečení. V druhé polovině měsíce března došlo k odvozu další várky oblečení. Jakmile dostaneme zprávu, kolik kilogramů oblečení se vybralo tentokrát, budeme Vás informovat. Děkujeme, že oblečení, které již nenosíte, darujete do sběrného koše umístěného vedle knihovny ve vstupní hale školy. Koš je ve škole umístěn dlouhodobě, takže pokud máte momentálně trochu času na třídění skříní, budeme rádi, když nám opět něco přinesete.

POMÁHÁME

Vzhledem ke všemu, co se okolo nás děje, jsme se také rozhodli pomoci. Připojujeme se k iniciativě Armády Spásy, která se i nyní snaží nepřetržitě pomáhat lidem bez domova. Aktuálně je ve všech pobočkách Armády Spásy v Moravskoslezském kraji (Ostrava, Opava, Havířov, Krnov, Kopřivnice, Frýdek – Místek, Frenštát pod Radhoštěm) potřeba:

 

Desinfekce na alkoholové bázi jak na ruce, tak na povrchy, včetně malých prázdných lahviček k naplnění.
Materiál pro výrobu roušek – 100% bavlna, Perlan, nitě, gumičky.
Trvanlivé potraviny – těstoviny, instantní polévky, konzervy, čaje, kávy a podobně.
Ochranné pomůcky – jednorázové rukavice, roušky, bezkontaktní teploměry, ochranné brýle.

  • Jak můžete pomoci

Shánění výše zmíněné materiální pomoci a jejího doručení do služeb Armády spásy.
Pomoc při přípravě krizových balíčků pro lidi bez domova.
Pomoc při výrobě roušek, stříhání materiálu, šití.
Pomoc se zajištěním chodu sociální služby v případě nedostatku zaměstnanců.

  • Postup:

Vyplňte Dotazník pro dobrovolníky https://forms.gle/BYiz5RvmedCCMGC16

Pokud máte dotazy, kontaktujte koordinátorku: Lenka Maděrová, M: 777 497 003, E: lenka_maderova@armadaspasy.cz

INFORMACE MPSV K VYHLÁŠENÍ PRACOVNÍ POVINNOSTI STUDENTŮ SOCIÁLNÍ PRÁCE

Vláda ČR vydala usnesení, že po dobu trvání nouzového stavu studenti SŠ, VOŠ a VŠ v oboru sociálních služeb budou mít vyhlášenou pracovní povinnost podle zákona č. 240/2000 Sb., krizový zákon, a to z důvodu zajištění péče v zařízení sociálních služeb. Podle tohoto zákona je student prezenčně studující v oboru Sociální práce ve věku od 18 let do 62 let povinen
–       uposlechnout výzvy k zaevidování se na stanoveném místě z důvodu uložení pracovní povinnosti a
–       uloženou pracovní povinnost vykonávat.

Dle sdělení Ministerstva školství zatím nemáme činit žádné kroky. V případě, že bude toto opatření aktivováno a osloví nás MPSV nebo hejtman MSK, jsme jako vysoká škola připraveni poskytnout oprávněným institucím veškerou součinnost.

Víc informací naleznete ZDE.

ZRUŠENÍ VÝUKY

Vážené studentky, vážení studenti,

od středy 11. 3. 2020 je zrušena výuka prezenčních i kombinovaných studentů na základě nařízení Vlády ČR a to do odvolání.

ZÍSKEJTE MAGISTERSKÝ TITUL VE VELKÉ BRITÁNII NA BRITSKÉ UNIVERZITĚ

Studium na zahraniční univertitě ukončené zahraničním titulem není takové sci-fi, jak si myslíte. Dali jsme se dohromady s lidmi, kteří Vám mohou být velmi nápomocni ve Vaší snaze studovat magisterské studium na některé z univerzit ve Velké Británii třeba hned od září. Zajímá Vás to? Všem studentům třetího ročníku doporučujeme zúčastnit se přednášky poradenského centra UNILINK příští pátek 28.2.2020 od 14:00. Informaci o místnosti ještě upřesníme.

PÁTEK 28.2.2020 14:00-15:00 na naší škole.

OBJEVTE SVŮJ SKRYTÝ POTENCIÁL V DOFE – A ZAČNĚTE S TÍM VE STŘEDU 26.2.2020 9:00 V UČEBNĚ 107

Zveme všechny studenty prezenčního studia k návštěvě informačního semináře k programu DofE – Ceny Vévody z Edinburghu. DofE je výzva pro každého ve věku od 14 do 24 let. Jedná se o program osobního rozvoje a můžeš ho plnit kdekoli v České republice. V DofE jde o to, aby se každý účastník věnoval aktivitám, které ho baví. Důležité je naučit se dosáhnout svých cílů a zkusit si něco nového. Absolventi programu získávají mezinárodně uznávaný certifikát, který se hodí do životopisu, ale také při studiu v zahraničí. Na světě je 1,3 milionu mladých lidí, kteří program DofE plní. Pokud chcete v dalších studiích pokračovat na zahraničních školách, absolvování programu DofE Vám otevře dveře.

Více o DofE ZDE.

DEBATA S EUROPOSLANCEM TOMÁŠEM ZDECHOVSKÝM A SENÁTOREM JIŘÍM CARBOLEM JIŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN

V pondělí 24.2.2020 se v čase 10:45-11:45 se v naší budově v Ostravě na ulici Mojmírovců 42 uskuteční debata s europoslancem Tomášem Zdechovským a senátorem Jiřím Carbolem. Využijte této jedinečné příležitosti a nenechte si ujít příležitost pohovořit si s významnými osobnostmi české  a evropské politické scény. V rámci debaty budete mít příležitost zeptat se na vše, co Vás zajímá. Oba pánové budou jistě trpělivě a ochotně odpovídat na Vaše otázky.

Pondělí 24.2.2020 10:45 AULA OSTRAVA, Mojmírovců 42

http://zdechovsky.eu/

MINISTR VNITRA PŘIJEDE NA PRIGO

V úterý 18.2.2020 se ve spolupráci se Statutárním městem Havířovem v prostorách naší auly uskuteční debata s ministrem vnitra České republiky Janem Hamáčkem. Využijte této jedinečné příležitosti a přijďte se zeptat na to, co Vás zajímá.

14:30 Aula Vysoké školy PRIGO, Vítězslava Nezvala 1, Havířov

KONTRASTY UKRAJINY V NAŠÍ AULE

Do konce února máte jedinečnou příležitost si u nás v aule prohlédnout výstavu fotografií Miroslava Hodečka – koordinátora rozvojových projektů Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní charity ostravsko-opavské. Fotografie jsou opravdu nádherné, určitě se stavte 😍

NAPÍŠU DIPLOMKU – TRILOGIE O TOM, JAK NAPSAT KVALITNÍ BAKALÁŘKU A NEZBLÁZNIT SE Z TOHO

Odevzdání bakalářky / diplomky se blíží a ty marně hledáš zdroje, bojuješ se strukturou nebo citacemi? Každý, kdo někdy bakalářku nebo diplomku psal, ihned po odevzdání ví, co by udělal jinak nebo líp. Nečekej na to, až získáš vlastní zkušenosti a přijď si pokecat s někým, kdo už sám psal, napsal a obhájil nebo pomáhal s psaním studentům. DiploGuru během 3 setkání shrnuje osvědčené postupy a finty. Žádné 100 stránkové manuály, žádné od reality odtržené semináře, jen vlastní zkušenosti a informace, co jsou fakt k něčemu. Jo a je to zdarma.

 

10. 2. Kde a jak hledat zdroje
17. 2. Struktura práce
24. 2. Citace

Kde: ve studovně Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě
Kdy: vždycky v 15:00
Kdo: DiploGuru

Více informací na webu MSVKOS a Facebooku

V PÁTEK 7. ÚNORA 2020 BABY NEBUDE SEDĚT V KOUTĚ

Reprezentační ples PRIGO se blíží, takže pokud ještě nemáte vstupenky, honem si je poříďte. Informace naleznete na našich sociálních sítích nebo ve škole.

PRIGO DEBATUJE – ČESKO A EVROPA V ÉŘE HYBRIDNÍ VÁLKY

Ve středu 22.1.2020 pořádáme od 18:00 debatu s Petrem Kolářem – diplomatem, bývalým velvyslancem ČR ve Švédsku, Irsku, USA a Irsku a generálem Petrem Pavlem – bývalým předsedou vojenského výboru NATO nejen o postavení a roli České Republiky v současných vojenských konfliktech. Přijďte se také zeptat na to, co vás zajímá. Více informací ZDE

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA VYSOKÉ ŠKOLE PRIGO V SOBOTU 18. 1. 2020

Otevřené dveře pro Vás máme stále, ale v sobotu 18.1.2020 budou otevřené úplně dokořán. Přijďte se podívat, co se u nás v posledním roce změnilo, popovídat si s pedagogy a zjistit, co je nového. Budeme se na Vás těšit od 13:00 do 16:00.

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK NA SOCIÁLNÍ PRÁCI JIŽ V PROSINCI

Upozorňujeme uchazeče o studium v oboru Sociální práce v denní nebo kombinované formě, že pro akademický rok 2020/2021 přijímáme přihlášky pouze do 13. 12. 2019. Pro bližší informace klikněte ZDE. Obor Sociální práce lze studovat také v Olomouci na naší vyšší odborné škole (titul DiS.).

PŘIHLASTE SE NA ERASMUS

Od roku 2020 již budete moci vycestovat téměř kamkoliv do Evropy. Mrkněte ZDE pro detaily.

Budeme mít za chvíli všichni prázdné peněženky? Zruší se papírové peníze? A kolik vlastně stojí vyrobit tisícovku? Přijďte na přednášku a zjistíte to.

Připomínáme dnešní přednášku ředitele ostravské pobočky České národní banky, Ing. Ilji Skaunice, Ph.D., který bude přednášet na téma budoucnosti hotových peněz.  Přednáška se uskuteční dnes 22. listopadu 2019 v 15:45 v Aule Vysoké školy PRIGO.

Anotace přednášky: Kam kráčí hotovost v blízké budoucnosti? Quo vadis nummus in prope futuro? Hotovost je ekonomická kategorie, která je mnohdy považována za mizící element ekonomie. Je tomu tak? V některých (zatím výjimečných) státech se to zdá být pravda. Které to jsou? Jinde naopak chtějí hotovost uzákonit jako povinnou možnost plateb – proč? Zvítězí někde v Evropě idea cash-less economy? Nebo budou centrální banky vydávat stále vyšší nominály bankovek? Na tyto a řadu dalších otázek se pokusí přednáška odpovědět.

MIKULÁŠSKÁ SBÍRKA pro děti z dětského oddělení NsP Havířov, NsP Karviná, MNO Ostrava

Během měsíce listopadu můžete přinášet různé dobroty, plyšáky, sladkosti, pochutiny, které následně budou rozdány dětem v rámci Mikulášské nadílky na dětských odděleních smluvních nemocnic MSK. Dobroty můžete přinášet na studijní oddělení VŠ a VOŠ PRIGO. Sbírku odranizuje 1. ročník Diplomovaných dětských sestřiček. Děkujeme!

SLAVNOSTNÍ IMATRIKULACE JIŽ TENTO PÁTEK 13:00

dne 8. listopadu od 13:00 se v aule VŠ PRIGO koná slavnostní imatrikulace. Jedná se o akademický obřad, kdy jsou studenti 1. ročníku přijímáni mezi akademickou obec, což stvrzují imatrikulačním slibem. Délka obřadu je cca 45 minut. V době 12.40-14.00 jsou studenti prezenční formy studia omluveni z výuky. Dostavte se prosím ve 12:40 do vestibulu školy v přízemí, kde proběhne prezence studentů. Obřadu se mohou zúčastnit také rodinní příslušníci a jiní Vaši hosté. V případě, že se imatrikulace nemůžete z vážných důvodů zúčastnit, sdělte to
nejpozději do středy 6. 11. studijní referentce Bc. Pilchové.

V rámci ceremoniálu vystoupí také naši kolegové pedagogové ze ZUŠ Bohuslava Martinů Havířov – Květuše Pokorná, Stanislava Riemer, Lenka Pajurková a Jan Soukup se skladbami pro flétny, hoboj a fagot.

Budeme se na Vás těšit.

Práce v institucích EU – jak na to? Odborný seminář ve středu 6.11.2019 od 9:00 v naší aule v budově v Ostravě, Mojmírovců 42

Chcete-li pracovat v některé z institucí EU, důležitou podmínkou je úspěšné složení tzv. EPSO testů. První fáze výběrových řízení má svou specifickou metodiku, která není zaměřená na testování znalostí o EU, nýbrž na praktické schopnosti uchazečů řešit logické, verbální či numerické úlohy, které jsou pro správný výkon práce evropského úředníka stěžejní.

Přijměte proto pozvání na seminář, který je zaměřen na jejich řešení nanečisto. Zároveň Vás provedeme celou procedurou přijímacího řízení a poradíme Vám některé tipy a triky. Dozvíte se i o podmínkách  studijních a pracovních stáží v evropských institucích. Seminář povede Marcus Delacor, ředitel společnosti Euphorum a uznávaný expert na přípravu uchazečů na EPSO testy. 

Seminář je pro prezenční studenty HPS povinný. Tak buďte v 8:30 v Havířově před školou, my si vás tam dovezeme 🙂

Více informací ZDE

Můžete na MOMENT?

I my jsme se zapojili do sítě dárců Moment charity shops. Pojďte do toho s námi! Máte spoustu věcí, které už dávno nenosíte? Mrkněte do svého šatníku a věci, které jsou v dobrém stavu, ale vám už nedělají radost, přineste do sběrného koše ve vstupní hale školy. Není koš jako koš a méně je někdy více. Vybírejte proto pečlivě. V Momentu pomáhají jen věci, které lze dále dobře prodat. Pěkné, čisté, neponičené. Věci do koše můžete vkládat v průběhu celého roku. Začněte ale klidně hned. Očista šatníku je neuvěřitelně osvobozující. Pro více informací se obracejte na studijní oddělení.

Oblečení, boty, doplňky i bižuterii prodává Moment v sítí svých dobročinných secondhandů a ze zisku z prodeje podporuje další veřejně prospěšné projekty. Svými dary pro Moment tak podpoříte např. Mobilní hospic Ondrášek, Kola pro Afriku, nebo Českou koalici pro ochranu biodiverzity CCBC.

 

Web Momentu ZDE

NEZAPOMEŇTE NA ŠIPKY! TENTO ČTVRTEK 17.10.2019 OD 9:00. PŘIJĎTE!

Trénovali jste? Pokud ještě ne, měli byste se pokusit dohnat, co se ještě dohnat dá, protože druhý ročník celoprigového šipkového turnaje začíná již tento čtvrtek od 9:00 ve vstupní hale. A že nehrajete šipky? Zatím? Nevadí. Přijďte se podívat a podpořit své spolužáky. Těšíme se na vás! Případné dotazy zodpoví Mgr. Vaňková.

Výsledky šipkového turnaje 17. 10. 2019

ÚTĚK V ŘETĚZECH V SOBOTU 19.10.2019 od 9:00, NÁMĚSTÍ REPUBLIKY, HAVÍŘOV

Už po jedenácté se bude v Havířově konat neobvyklý překážkový závod dvojic „Útěk v řetězech“, ale letos poprvé se zúčastníme i my! Přijďte podpořit Dr. Černeka a Ing. Murína na start. Budou to potřebovat, protože nejenže budou muset zdolat mnoho překážek, jako kdyby skutečně utíkali z vězení. Kromě toho u toho budou k sobě připoutaní policejními pouty. A to určitě stojí za to vidět. Možná….možná se bude i plavat. Třeba si říkáte, že vlastně o nic moc nejde a že to není nic složitého. Tak se taky přihlaste a změřte s nimi své síly. A když budete lepší? Uvidíme…třeba vám i odpustí nějaký test 🙂

Informace hledejte ZDE.

PÁKY A POLŠTÁŘE NA KONFERENCI V ČELADNÉ

Jak jsme již psali v předchozí zprávě, na naší konferenci vystoupil i člen bankovní rady ČNB Ing. Aleš Michl. Určitě je vám líto, že jste nebyli u toho, když Ing. Michl poutavě hovořil na plenárním zasedání. Nemusíte být smutní, ZDE si můžete jeho příspěvek přečíst. Doporučujeme Ing. Michla sledovat i na Twitteru. Jeho účast na konferenci pro nás byla velkou ctí a těšíme se, že vystoupí zase někdy v budoucnu…. Nebo že by snad přijel přednášet i přímo k nám do školy? Sledujte nás a dozvíte se to. SV

JAKÁ BYLA NAŠE LETOŠNÍ VĚDECKÁ KONFERENCE?

První zářijový týden se uskutečnil další ročník mezinárodní konference  „Ekonomické a sociální výzvy evropské ekonomiky“, kterou pořádala Vysoká škola PRIGO ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě. Na plenárním zasedání vystoupil Ing. Aleš MICHL, člen bankovní rady ČNB s přednáškou na téma „Lekce z krize pro českou ekonomiku“. Jako druhý řečník se představil s tématem „Vliv zavedení Eura na export v heterogenní EU“ pan doc. Ing. Svatopluk KAPOUNEK, Ph.D.,  který je proděkanem pro tvůrčí činnost na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Konference se letos těšila velkému ohlasu a navštívilo ji přes 80 vědců z 17 univerzit a výzkumných ústavů převážně z České republiky a Slovenské republiky. Tři vybrané příspěvky budou zaslány k posouzení do časopisu  DANUBE, který je zařazen v databázích SCOPUS. Sborník výsledků, který vyjde v tištěné podobě do konce roku 2019, bude opět zaslán k indexaci do databáze WoS a SCOPUS. V příštím roce se konference uskuteční opět ve stejném termínu, tentokrát v malebném prostředí zámku v Petrovicích u Karviné.

HAVÍŘOV JEZDÍ NA KOLE

Každý přece ví, že ve správném univerzitním městě se prostě jezdí na kole. Takže v Havířově nemůžeme zůstat pozadu. Stanoviště Nextbike je umístěno kousíček od vstupu do budovy školy a kdyby na vás kolo Nextbike náhodou nezbylo, můžete využít k projížďce městem školní PRIGOLO. Školní kola parkují ve vestibulu. Vaši učitelé již Havířov na kole projeli. A co vy? Pošlete nám fotku a sledujte školní Fotogalerii, budeme přidávat momentky z cest.

DŮLEŽITÉ! ZÁPIS KE STUDIU SE USKUTEČNÍ VE ČTVRTEK 12. ZÁŘÍ 2019

Prázdniny pomalu končí a vy už se určitě moc těšíte do školy. My se taky moc těšíme! Tak nezapomeňte přijít k zápisu.

TERMÍNY:

1. ročník Prezenční + Kombinované studium 12.9.2019 17:00 (s sebou ověřenou kopii maturitního vysvědčení, foto)
2. + 3. ročník Prezenční studium 12.9.2019 12:00
2. + 3. ročník Kombinované studium 12.9.2019 16:00

VĚDECKÁ KONFERENCE „EKONOMICKÉ A SOCIÁLNÍ VÝZVY EVROPSKÉ EKONOMIKY“ ZAČNE UŽ ZÍTRA!

Vysoká škola PRIGO pořádá mezinárodní vědeckou konferenci „Ekonomické a sociální výzvy evropské ekonomiky“. V letošním roce se  bude konference konat v prostředí Horského hotelu Čeladenka v Čeladné, v termínu 3.-5. září, přičemž konferenci pořádáme společně se Slezskou univerzitou v Opavě. Konference se účastní odborníci z oblasti ekonomických disciplín, práva, sociologie, politologie či mezinárodních vztahů, a to nejen z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Letos na plenárním zasedání vystoupí Aleš Michl, členem bankovní rady České národní banky a Svatopluk Kapounek, který je vedoucí výzkumný pracovník a lektor v oblasti mezinárodního investičního managementu, mezinárodních financí, měnové ekonomie a regulace finančních trhů. Doc. Kapounek mimo jiné působí jako proděkan pro tvůrčí činnost na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Více informací o konferenci naleznete na webových stránkách ZDE.

HAVÍŘOVSKÉ SLAVNOSTI 6.-7. ZÁŘÍ 2019

Tradiční Havířovské Slavnosti se budou konat i letos! Přijdete? Do areálu Sportovní haly Slavie letos dorazí i Clean Bandit, Sweet nebo z českých kapel např. Mig 21 nebo Tří Sestry. Mrkněte se na web akce nebo sledujte událost na Facebooku, kde najdete kompletní line-up, doprovodný program pro celou rodinu a informace o vstupenkách.

ŽENA REGIONU JE Z PRIGA!

Doc. Macková je držitelkou titulu Žena regionu 2018 za Olomoucký kraj a nikdo, kdo absolvoval její přednášky či semináře, se tomu nemůže divit. Marie Macková je mimo jiné spoluzakladatelkou celosvětového informačního webu pro sociální pracovníky v hospicích a členkou Evropské organizace pro sociální práci v paliativní péči. Právě za svůj přínos v oblasti paliativní péče jí bylo uděleno již zmíněné prestižní ocenění Žena regionu 2018, jak se můžete dočíst v Olomouckém Deníku. Paní docentka samozřejmě také aktivně publikuje ve vědeckých časopisech a podílí se na vědecké činnosti naší vysoké školy. Ale „stíhá“ toho mnohem víc – přečtěte si ZDE.

PRIGO MOBILNÍ APLIKACE  – VŠECHNY PRIGO ŠKOLY PŘÍMO VE VAŠEM MOBILU

Už jste si stáhli svou školu do mobilu? Díky PRIGO mobilní aplikaci můžete spravovat svůj studijní účet přímo ze svého smartphonu. Kromě toho, že vám neunikne žádná podstatná informace, se můžete také například přihlašovat na zkoušky, nahlížet do elektronického indexu, katalogu knihovny nebo si zkontrolovat rozvrh hodin, takže se vám už nestane, že byste zmeškali výuku 🙂 Aplikace je dostupná pro Android i iOS.

Máme ERASMUS!

Pro nadcházející akademický rok se nám podařilo získat grant ERASMUS+! Momentálně pracujeme na možnostech využití grantu na studijní mobilitní pobyty pro studenty a pedagogy. Stejně tak se těšíme, že naši školu začnou navštěvovat studenti a pedagogové ze zahraničních univerzit. Kam byste rádi vycestovali? Do konce srpna nám můžete dát vědět prostřednictvím ankety.

Vyplnit anketu 

jaziskovaVnoucataLogo JSME JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

Stali jsme se součástí projektu Ježíškova vnoučata. Studenti ve spolupráci s Dr. Vavrečkovou a Mgr. Ulčákovou vybrali dvě přání, která budeme seniorům v Moravskoslezském kraji plnit. Každý student denního či kombinovaného studia má možnost se do plnění těchto přání zapojit. Budeme pořádat dvě vystoupení pro dva domovy seniorů – vystoupení cimbálové muziky  pro seniory v Domově na Zámku v Kyjovicích a muzikoterapii pro seniory v Charitním domě sv. Alžběty v Ostravě. Podrobnější informace o tom, jak se můžete zapojit, jsou k dispozici u Dr. Vavrečkové a Mgr. Ulčákové.

 TURNAJ ŠESTI ŠKOL 22.11.2018 9:00

Ve čtvrtek 22.11.2018 se v naší vstupní hale uskuteční turnaj všech PRIGO škol v šipkách. Přijďte se podívat a podpořit své spolužáky. Slavnostní zahájení proběhne v aule v 9:15. Těšíme se na vás. SV

Reportáž o turnaji v Havířovském expresu k vidění ZDE

Výsledky ZDE