Competences for Master’s Degree (CMD)

Co je to CMD?

Competences for Master’s Degree (CMD) je unikátní program Vysoké školy PRIGO, který systematicky připravuje studenty bakalářských studijních programů na magisterská studia (Master’s Degree) na prestižních univerzitách ve Velké Británii, USA a v dalších zemích, kde mohou ve svém studiu pokračovat. Tento jedinečný program nemá na českých univerzitách obdoby a je dostupný výhradně studentům Vysoké školy PRIGO.

Komu je program CMD určen?

Tento program je určen pro talentované a zejména motivované studenty z České republiky i ze zahraničí, kteří chtějí získat kvalitní zahraniční vzdělání a s tím spojenou jistotu zaměstnání na prestižních pozicích. Program CMD je dále vhodný také pro uchazeče o zaměstnání v některé z institucí EU. Vedle testů EPSO (European Personnel Selection Office), na které studenty rovněž připravujeme ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Eurocentrem Ostrava, jsou totiž na uchazeče kladeny obdobné požadavky jako na zájemce o studium v magisterských programech zahraničních vysokých škol.

Jak CMD probíhá?

Zahraniční magisterské studium, zejména na univerzitách ve Velké Británii a USA, trvá zpravidla dva roky, v některých případech pouze jeden rok. Přijímací řízení je specifické, ale na většinu jeho relevantních součástí se dá velmi dobře připravit. Příprava na Vysoké škole PRIGO probíhá ve dvou rovinách. Především jde o styl výuky na naší vysoké škole, která se v rámci zákonných možností soustřeďuje na používání specifických moderních metod výuky srovnatelných právě s prestižními zahraničními univerzitami. Ve druhé rovině studentům nabízíme právě účast v unikátním programu CMD, který jsme připravili tak, aby studenty nad rámec studia v akreditovaných bakalářských programech systematicky připravoval na přijímací řízení a studium v prestižních magisterských programech zahraničních univerzit. V rámci tohoto programu studenty vedeme k dobrovolnickým a mimoškolním aktivitám, neboť právě účast na těchto aktivitách bývá zahraničními univerzitami v procesu přijímacího řízení vyžadována. Naši studenti se v rámci programu CMD setkávají s úspěšnými absolventy zahraničních univerzit, jako jsou například University of Oxford, University of Cambridge nebo Harvard University. Náplní tohoto programu je také návštěva zmíněných prestižních škol a setkání s jejich studenty či pedagogy.

Jaké jsou podmínky zapojení do CMD?

Do programu CMD se může přihlásit každý uchazeč o studium v některém z bakalářských studijních programů Vysoké školy PRIGO. Pakliže úspěšně složí přijímací zkoušku ke studiu, splní zároveň podmínky pro přijetí ke studiu v paralelním programu CMD. CMD není povinný a na Vysoké škole PRIGO lze studovat i bez účasti v tomto programu. Účast v programu CMD tedy není podmínkou studia v bakalářských studijních programech naší vysoké školy, ale je činností dobrovolnou. Vzhledem k tomu, že součástí programu CMD je zkušenost se specifickým stylem výuky v bakalářských studijních programech tak, jak jej realizujeme na Vysoké škole PRIGO, však není studium v programu CMD bez současného studia v některém našem bakalářském studijním programu možné, neboť na něj systematicky navazuje.

S kým se můžete v rámci CMD na Vysoké škole PRIGO setkat?

Jacek Mosakowski

Absolvent magisterského a doktorského studia (PhD) na University of Cambridge

Dr. Jacek Mosakowski je absolventem University of Cambridge, kde získal magisterský titul v oboru teoretické fyziky a doktorát v oboru kvantových výpočtů. V současné době pracuje jako programátor hedgeových fondů a přednáší na univerzitě v polském Krakově. Ve volném čase hraje na violoncello a zajímá se o místní dopravní záležitosti.

JacekMosakowski
Adam Brož

Absolvent magisterského studia na University of Portsmouth

Adam Brož pracuje jako specialista na operace dodavatelského řetězce ve společnosti HP Inc. a vystudoval University of Portsmouth ve Velké Británii. Studoval také v USA a Kanadě. Po dokončení bakalářského studia mezinárodního obchodu se rozhodl splnit si svůj sen o studiu v zahraničí a přestěhoval se do Velké Británie, aby získal magisterský titul v oboru Logistika a řízení dodavatelského řetězce.

AdamBroz
Liliya Kulyk

Absolventka magisterského studia na Technische Hochschule Georg Simon Ohm

Liliya Kulyk je absolventkou Technische Hochschule Georg Simon Ohm, studovala také na Northeastern Illinois University, Chicago (USA) a absolvovala stáž v Lucembursku. V současné době pracuje jako specialistka e-commerce v pražské pobočce společnosti British American Tobacco. Její vášní je digitální prodej a marketing, psychologie a cestování.

LiliyaKulyk
Tereza Popovič

Absolventka magisterského studia na Vrije Universiteit Amsterdam

Tereza Popovič pracuje jako Customer Success Account Manager ve společnosti Microsoft a vystudovala Vrije Universiteit Amsterdam (VU Amsterdam). Tereza je nadšenec do digitálních inovací a žije v Praze. Je zapojena do programu Microsoft Aspire v České republice a její vášní je vše, co souvisí s moderními technologiemi a digitální transformací.

TerezaPopovic
Yuliana Romashevskaya

Absolventka magisterského studia na University of Cologne

Yuliana Romashevskaya pracuje jako manažerka procesní excelence ve společnosti Zalando v Berlíně. Yuliana absolvovala duální studijní program na University of Cologne v Německu a University of St. Gallen ve Švýcarsku. Absolvovala také magisterské studium mezinárodního managementu (program CEMS). Kromě studia měla Yuliana také možnost absolvovat ve Švýcarsku stáž, která přispěla k její mezinárodní zkušenosti.

YulianaRomashevskaya

Jak a kdy se můžete do programu CMD přihlásit?

Přihláška k zařazení do našeho unikátního programu CMD se podává vždy společně s přihláškou ke studiu některého z akreditovaných bakalářských studijních programů Vysoké školy PRIGO. Kompletní nabídku naleznete v části určené pro uchazeče.

Přihlášky ke studiu se ve třetím kole přijímacího řízení podávají online do 31. srpna 2024. Za účast v programu CMD se neplatí žádné školné nad rámec školného za studium v bakalářském programu. Aktuální informace o výši školného a možnostech stipendia pro další kola přijímacího řízení naleznete v sekci pro uchazeče. Účast v programu CMD je pro naše studenty bezplatná.

Na koho se můžete obrátit se svými dotazy?

V případě, že máte jakékoliv otázky k programu CMD, můžete se obrátit na doc. Ing. Tomasze Czaprana, Ph.D., který je hlavním koordinátorem programu. S doc. Czapranem si můžete sjednat schůzku, nebo jej kontaktovat e-mailem či telefonicky. Obracet se na něj mohou jak uchazeči o studium na Vysoké škole PRIGO, tak současní studenti nejen naší vysoké školy, ale také ostatních škol skupiny PRIGO, zejména studenti gymnázií PRIGO, kteří se účastní programu mezinárodní maturity IB DP a kteří mají o vysokoškolské studium v zahraničí zájem.

Mob.: +420 773 135 939

E-mail: tomasz.czapran@eruni.org