Institut celoživotního vzdělávání

Institut celoživotního vzdělávání Vysoké školy PRIGO je vysokoškolským pracovištěm, které ve spolupráci s vedoucími jednotlivých kateder nabízí, zajišťuje a organizuje programy celoživotního vzdělávání na Vysoké škole PRIGO. Nabízíme jak programy orientované na výkon povolání, zejména programy dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) a programy profesního manažerského vzdělávání (MBA, MPA, DBA, LL.M. a další), tak programy orientované zájmově, a to především v Akademii třetího věku. Institut celoživotního vzdělávání garantuje také program Competencies for Master’s Degree (CMD).

Vysoká škola PRIGO je členem České asociace MBA škol (CAMBAS), která působí v České republice již od roku 1998. Jedná se o zájmové sdružení právnických osob, které si klade za cíl podporovat kvalitu studijních programů MBA a přispět k rozvoji této světově uznávané formy celoživotního vzdělávání v České republice. Hlavní aktivitou CAMBAS je akreditace studijních programů MBA podle mezinárodně uznávaných standardů. CAMBAS je členem mezinárodní asociace EQUAL, která sdružuje významné akreditační agentury působící v oblasti manažerských studijních programů. Členy EQUAL jsou například AACSB, AMBA, EFMD, FIBAA nebo GMAC.

Akademii třetího věku realizujeme s laskavou podporou Statutárního města Havířova. Studium je určeno seniorům, kteří jsou občany města Havířova a jsou ve starobním nebo invalidním důchodu. Studium v rámci Akademie třetího věku je dvouleté a zahrnuje výuku cizího jazyka, obsluhy osobního počítače a internetu, vybraných otázek z oblasti sociologie, péče o zdraví, práva, ekonomie, historie, geografie a další. 

Máte-li zájem o studium v rámci Akademie třetího věku, kontaktujte ředitelku Institutu  Ing. Natalii Uhrovou, Ph.D. nebo nás navštivte osobně na studijním oddělení. Těšíme se na Vás!