Mgr. Radim Chvaja

Radim Chvaja je členem Výzkumného ústavu PRIGO Open Research. Vystudoval obory Filozofie a Historie na Masarykově univerzitě v Brně, kde momentálně působí jako doktorský výzkumník v rámci Ph.D. studia v LEVYNA – Laboratoři pro experimentální výzkum náboženství.
Ve své práci se zabývá otázkou posilování vnitroskupinové spolupráce a důvěry a rolí, kterou při ní hrají náboženská přesvědčení a rituály, což jeho výzkum umisťuje na průsečík behaviorální ekonomie, sociální psychologie, antropologie a evoluční biologie. K zodpovězení svých výzkumných otázek používá hlavně experimenty v laboratoři i v terénu, doplněné o metody korelačních a longitudinálních studií. Svůj terénní výzkum prováděl například na ostrově Mauricius či v severním Španělsku a jako doktorand na Masarykově univerzitě v Brně se podílel na výuce a na řešení několika interních výzkumných a vzdělávacích projektů.
Za svého studia také získal interní studentský grant Masarykovy univerzity v Brně a studentský grant od European Human Behaviour and Evolution Association. Publikuje v renomovaných časopisech v nejvyšších kvartilech.

Konzultační hodiny: individuálně dle domluvy

Kancelář: 110

Mob.: +420 604 491 021

E-mail: radim.chvaja@prigo.cz

Profil na ORCID