Ing. Jaroslav Šigut

Jaroslav Šigut je členem Katedry ekonomie a hospodářské politiky Evropské výzkumné univerzity. Vystudoval obor Automatizované systémy řízení na Fakultě strojní a elektrotechnické VŠB-TUO, kde získal titul Ing. Po ukončení studia nastoupil do funkce projektanta systému řízení firmy, později vedoucího systémového inženýra Celpak (nyní Biocel) Paskov.
Na katedru se po tříleté praxi vrátil a působil jako interní, později jako externí pedagog. V této době absolvoval postgraduální studium University Palackého v Olomouci – vysokoškolská pedagogika. Vedl přednášky a cvičení v oborech: systémy řízení, počítače, technické prostředky řízení, robotika, projektování systémů řízení a zároveň byl tajemníkem pro vědu a výzkum.

Organizoval a realizoval manažerské kurzy, studia a semináře, které probíhaly v ČR nebo v Rakousku, s lektory z ČR, Dánska, Rakouska a USA. Sám absolvoval odborné kurzy a obdržel certifikáty – Certifficate NEBS Management tutor in Business Studies, Introductory Award in Supervisity Management – NEBS Management, Cyber Skills Knowledge and Leadership Programme. Pro tyto organizace byl lektorem a rovněž tutorem studentů, které vedl při zpracování závěrečných prací. Ve své činnosti se zabýval projektováním systémů řízení, elektronizací, robotizací a řízením výroby v papírenském průmyslu, strojírenství, hutnictví a v hlubinném dobývání.  Pracoval jako externí lektor výuky práce na PC, mikropočítačů, automatizace a technických prostředků řízení pro Institut vzdělávání FMPE, Dům Techniky Ostrava, Micos Olomouc, Campus Olomouc, CATV Olomouc a další firmy, školy a společnosti moravskoslezského regionu. Od roku 2008 pracuje na Vysoké škole PRIGO, kde se, mimo jiné, zabývá problematikou ohrožení dětí a seniorů při práci na internetu, a to zejména na sociálních sítích.

Konzultační hodiny: Čt 12:00-14:00 hod., Pá 13:00-14:00 hod.

Kancelář: 304

Tel.: +420 553 401 160

E-mail: jaroslav.sigut@eruni.org