Můžete na MOMENT?

I my jsme se zapojili do sítě dárců Moment charity shops. Pojďte do toho s námi! Máte spoustu věcí, které už dávno nenosíte? Mrkněte do svého šatníku a věci, které jsou v dobrém stavu, ale vám už nedělají radost, přineste do sběrného koše ve vstupní hale školy. Není koš jako koš a méně je někdy více. Vybírejte proto pečlivě. V Momentu pomáhají jen věci, které lze dále dobře prodat. Pěkné, čisté, neponičené. Věci do koše můžete vkládat v průběhu celého roku. Začněte ale klidně hned. Očista šatníku je neuvěřitelně osvobozující. Pro více informací se obracejte na studijní oddělení.

Oblečení, boty, doplňky i bižuterii prodává Moment v sítí svých dobročinných secondhandů a ze zisku z prodeje podporuje další veřejně prospěšné projekty. Svými dary pro Moment tak podpoříte např. Mobilní hospic Ondrášek, Kola pro Afriku, nebo Českou koalici pro ochranu biodiverzity CCBC.

 

Web Momentu ZDE

NEZAPOMEŇTE NA ŠIPKY! TENTO ČTVRTEK 17.10.2019 OD 9:00. PŘIJĎTE!

Trénovali jste? Pokud ještě ne, měli byste se pokusit dohnat, co se ještě dohnat dá, protože druhý ročník celoprigového šipkového turnaje začíná již tento čtvrtek od 9:00 ve vstupní hale. A že nehrajete šipky? Zatím? Nevadí. Přijďte se podívat a podpořit své spolužáky. Těšíme se na vás! Případné dotazy zodpoví Mgr. Vaňková.

Výsledky šipkového turnaje 17. 10. 2019

ÚTĚK V ŘETĚZECH V SOBOTU 19.10.2019 od 9:00, NÁMĚSTÍ REPUBLIKY, HAVÍŘOV

Už po jedenácté se bude v Havířově konat neobvyklý překážkový závod dvojic „Útěk v řetězech“, ale letos poprvé se zúčastníme i my! Přijďte podpořit Dr. Černeka a Ing. Murína na start. Budou to potřebovat, protože nejenže budou muset zdolat mnoho překážek, jako kdyby skutečně utíkali z vězení. Kromě toho u toho budou k sobě připoutaní policejními pouty. A to určitě stojí za to vidět. Možná….možná se bude i plavat. Třeba si říkáte, že vlastně o nic moc nejde a že to není nic složitého. Tak se taky přihlaste a změřte s nimi své síly. A když budete lepší? Uvidíme…třeba vám i odpustí nějaký test 🙂

Informace hledejte ZDE.

PÁKY A POLŠTÁŘE NA KONFERENCI V ČELADNÉ

Jak jsme již psali v předchozí zprávě, na naší konferenci vystoupil i člen bankovní rady ČNB Ing. Aleš Michl. Určitě je vám líto, že jste nebyli u toho, když Ing. Michl poutavě hovořil na plenárním zasedání. Nemusíte být smutní, ZDE si můžete jeho příspěvek přečíst. Doporučujeme Ing. Michla sledovat i na Twitteru. Jeho účast na konferenci pro nás byla velkou ctí a těšíme se, že vystoupí zase někdy v budoucnu…. Nebo že by snad přijel přednášet i přímo k nám do školy? Sledujte nás a dozvíte se to. SV

JAKÁ BYLA NAŠE LETOŠNÍ VĚDECKÁ KONFERENCE?

První zářijový týden se uskutečnil další ročník mezinárodní konference  „Ekonomické a sociální výzvy evropské ekonomiky“, kterou pořádala Vysoká škola PRIGO ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě. Na plenárním zasedání vystoupil Ing. Aleš MICHL, člen bankovní rady ČNB s přednáškou na téma „Lekce z krize pro českou ekonomiku“. Jako druhý řečník se představil s tématem „Vliv zavedení Eura na export v heterogenní EU“ pan doc. Ing. Svatopluk KAPOUNEK, Ph.D.,  který je proděkanem pro tvůrčí činnost na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Konference se letos těšila velkému ohlasu a navštívilo ji přes 80 vědců z 17 univerzit a výzkumných ústavů převážně z České republiky a Slovenské republiky. Tři vybrané příspěvky budou zaslány k posouzení do časopisu  DANUBE, který je zařazen v databázích SCOPUS. Sborník výsledků, který vyjde v tištěné podobě do konce roku 2019, bude opět zaslán k indexaci do databáze WoS a SCOPUS. V příštím roce se konference uskuteční opět ve stejném termínu, tentokrát v malebném prostředí zámku v Petrovicích u Karviné.

HAVÍŘOV JEZDÍ NA KOLE

Každý přece ví, že ve správném univerzitním městě se prostě jezdí na kole. Takže v Havířově nemůžeme zůstat pozadu. Stanoviště Nextbike je umístěno kousíček od vstupu do budovy školy a kdyby na vás kolo Nextbike náhodou nezbylo, můžete využít k projížďce městem školní PRIGOLO. Školní kola parkují ve vestibulu. Vaši učitelé již Havířov na kole projeli. A co vy? Pošlete nám fotku a sledujte školní Fotogalerii, budeme přidávat momentky z cest.

DŮLEŽITÉ! ZÁPIS KE STUDIU SE USKUTEČNÍ VE ČTVRTEK 12. ZÁŘÍ 2019

Prázdniny pomalu končí a vy už se určitě moc těšíte do školy. My se taky moc těšíme! Tak nezapomeňte přijít k zápisu.

TERMÍNY:

1. ročník Prezenční + Kombinované studium 12.9.2019 17:00 (s sebou ověřenou kopii maturitního vysvědčení, foto)
2. + 3. ročník Prezenční studium 12.9.2019 12:00
2. + 3. ročník Kombinované studium 12.9.2019 16:00

VĚDECKÁ KONFERENCE „EKONOMICKÉ A SOCIÁLNÍ VÝZVY EVROPSKÉ EKONOMIKY“ ZAČNE UŽ ZÍTRA!

Vysoká škola PRIGO pořádá mezinárodní vědeckou konferenci „Ekonomické a sociální výzvy evropské ekonomiky“. V letošním roce se  bude konference konat v prostředí Horského hotelu Čeladenka v Čeladné, v termínu 3.-5. září, přičemž konferenci pořádáme společně se Slezskou univerzitou v Opavě. Konference se účastní odborníci z oblasti ekonomických disciplín, práva, sociologie, politologie či mezinárodních vztahů, a to nejen z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Letos na plenárním zasedání vystoupí Aleš Michl, členem bankovní rady České národní banky a Svatopluk Kapounek, který je vedoucí výzkumný pracovník a lektor v oblasti mezinárodního investičního managementu, mezinárodních financí, měnové ekonomie a regulace finančních trhů. Doc. Kapounek mimo jiné působí jako proděkan pro tvůrčí činnost na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Více informací o konferenci naleznete na webových stránkách ZDE.

HAVÍŘOVSKÉ SLAVNOSTI 6.-7. ZÁŘÍ 2019

Tradiční Havířovské Slavnosti se budou konat i letos! Přijdete? Do areálu Sportovní haly Slavie letos dorazí i Clean Bandit, Sweet nebo z českých kapel např. Mig 21 nebo Tří Sestry. Mrkněte se na web akce nebo sledujte událost na Facebooku, kde najdete kompletní line-up, doprovodný program pro celou rodinu a informace o vstupenkách.

ŽENA REGIONU JE Z PRIGA!

Doc. Macková je držitelkou titulu Žena regionu 2018 za Olomoucký kraj a nikdo, kdo absolvoval její přednášky či semináře, se tomu nemůže divit. Marie Macková je mimo jiné spoluzakladatelkou celosvětového informačního webu pro sociální pracovníky v hospicích a členkou Evropské organizace pro sociální práci v paliativní péči. Právě za svůj přínos v oblasti paliativní péče jí bylo uděleno již zmíněné prestižní ocenění Žena regionu 2018, jak se můžete dočíst v Olomouckém Deníku. Paní docentka samozřejmě také aktivně publikuje ve vědeckých časopisech a podílí se na vědecké činnosti naší vysoké školy. Ale „stíhá“ toho mnohem víc – přečtěte si ZDE.

PRIGO MOBILNÍ APLIKACE  – VŠECHNY PRIGO ŠKOLY PŘÍMO VE VAŠEM MOBILU

Už jste si stáhli svou školu do mobilu? Díky PRIGO mobilní aplikaci můžete spravovat svůj studijní účet přímo ze svého smartphonu. Kromě toho, že vám neunikne žádná podstatná informace, se můžete také například přihlašovat na zkoušky, nahlížet do elektronického indexu, katalogu knihovny nebo si zkontrolovat rozvrh hodin, takže se vám už nestane, že byste zmeškali výuku 🙂 Aplikace je dostupná pro Android i iOS.

Máme ERASMUS!

Pro nadcházející akademický rok se nám podařilo získat grant ERASMUS+! Momentálně pracujeme na možnostech využití grantu na studijní mobilitní pobyty pro studenty a pedagogy. Stejně tak se těšíme, že naši školu začnou navštěvovat studenti a pedagogové ze zahraničních univerzit. Kam byste rádi vycestovali? Do konce srpna nám můžete dát vědět prostřednictvím ankety.

Vyplnit anketu 

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ „CO NIKDY GOETHE NENAPSAL“

Prázdniny jsou v plném proudu, ale jistě se mezi vámi najdou takoví, kteří bez přípravy na výuku pociťují nedostatek tvůrčí činnosti. Máme pro vás řešení – zúčastněte se literární soutěže. Regionální knihovna Teplice a Nadační Fond Grácie vyhlašují literární soutěž – „Co nikdy Goethe nenapsal“ pro všechny nadšené umělce od šestnácti let. Letos se soutěží ve třech kategoriích – „Co nikdy Goethe nenapsal“, „Proč nejsou v knihovně postele“ a „Vlasy pomáhají“. Pro každou kategorii je stanoven literární žánr i rozsah. Své příspěvky můžete do soutěže posílat až do 31.10.2019. Každý příspěvek bude (se souhlasem autora) zveřejněn ve sbírce. Pro další informace, pravidla a přehled cen sledujte WEB soutěže nebo mrkněte na plakát.

POLÉVKA JE GRUNT ve čtvrtek 27.6.2019 od 14:00

VŠ PRIGO se letos zúčastní tradiční akce havířovské Armády Spásy – POLÉVKA JE GRUNT v areálu Domu pro matky s dětmi, Dvořákova 21, Havířov. Detaily celé akce včetně doprovodného programu jsou k vidění ZDE. PRIGO Bramboračku budou na místě vařit zástupci naší školy v čele s paní rektorkou. Přijďte se podívat, jak nám to půjde. Budeme opravdu moc rádi, když tuto akci podpoříte s námi.

JSME VYSOKÁ ŠKOLA PRIGO

Vysoká škola sociálně správní se od 1. 6. 2019 stala Vysokou školou PRIGO. Jste zvědaví, co to vlastně znamená, být PRIGO? Přečtěte si rozhovor s naší paní rektorkou doc. Mgr. Ing. Zuzanou Machovou, Ph.D., a dozvíte se o směřování naší školy více.

SLAVNOSTNÍ PROMOCE ABSOLVENTŮ VŠ PRIGO

Slavnostní promoce spojené s udělováním akademického titulu Bakalář / Bakalářka se konají v pátek 14.6.2019 ve 13:00 a v 15:00 v Aule vysoké školy. Tímto srdečně zveme všechny absolventy a jejich blízké.

Z HAVÍŘOVA NA BALI

Milan Brzák pochází z Havířova, kde také prožil své dětství. Přes svůj vrozený handicap, který mu znemožňuje používat pravou ruku, si dokázal splnit svůj sen, kterým je surfing. Asi málokdo si dokáže představit surfovat po oceánu s jednou rukou. Milan však dokázal, že nic není nemožné. Sám říká, že extrémní sporty kolem sebe shlukují určitý typ lidí, kteří mají odvahu i po tom, co se jim v životě stalo, a neváhají se znovu vrátit. Před pěti lety se proto odstěhoval na Bali, kde provozuje tréningové centrum. Chcete se dozvědět více? Přijďte si s ním popovídat.

 

KDE&KDY : Multigenerační centrum Lučina, Hlavní třída 3857/45, Havířov
středa 15.5. 10:00 – 11,00
čtvrtek 16.5. 17:00 – 18:00
pátek 17.5. 10:00 – 11:00

TŘETÍ BIG STEP V OSTRAVĚ – TENTOKRÁT NA TÉMA BUSINESS COMMUNICATION

Chcete si zkusit na vlastní kůži, jak to funguje ve firmách? Jaké druhy komunikace se používají a jak je využít v praxi? Přihlaste se na BIG STEP! BIG STEP je dvoudenní workshop ZDARMA otevřený všem VŠ / VOŠ studentům, kteří mají zájem se podívat pod pokličku čtyřem velkým institucím z různých odvětví. O koho jde? Nakouknete konkrétně do OKIN BPS, Ostravské Univerzity, Monety a VZP. Náhled do těchto firem vám pomůže ujasnit si, jak lze komunikovat v obchodním a univerzitním světě a zjistíte, jak se mění komunikace směrem k prostředí, zákazníkovi či projektu. Více informací včetně instrukcí k přihlášení najdete ZDE 

MAJÁLES VŠ PRIGO PÁTEK 3. 5. 2019

V pátek 3.5.2019 se od 16:00 bude konat na zahradě školy již druhý Majáles VŠ PRIGO. Doufám, že se tam uvidíme. Předpověď počasí hlásí slunce! Těšit se můžete na multižánrovou hudební produkci jak k poslechu, tak k tanci a zpěvu. Masky jsou vítány, tu nejlepší paní rektorka odmění. Info na plakátech ve škole.

FINÁLE PRIGO ŠIPKAŘSKÉ LIGY ČTVRTEK 23. 5. 2019

Ve čtvrtek 23. 5. 2019 se bude konat velké finále šipkařské ligy PRIGO opět v prostorách naší školy. Přijďte do kotle, bude to stát za to! Začínáme jako obvykle v 9:00. Těšíme se na vás! SV

Výsledky turnaje ZDE

SPORTOVNÍ DEN PÁTEK 12.4.21019 od 12:00

Jaro je tady! Přijďte s námi zahájit sezónu na sportovní den, který se na zahradě naší školy uskuteční v pátek 12.4.2019 od 12:00. Srdečně zveme všechny studenty prezenčního i kombinovaného studia a v neposlední řadě také pedagogy a přátele školy. Budeme rádi, když nám pomůžete sestavit program, proto prosím vyplňte dotazník ZDE. Na akci bude připraveno drobné občerstvení a zajištěn pitný režim. Pro nejúspěšnější sportovce budou také zajištěny symbolické odměny. V případě nepřízně počasí bude připraven náhradní program v hale a aule školy.

PS: Sportovní oblečení a obuv s sebou.

BESEDA S ŘEDITELEM ARMÁDY SPÁSY – ČTVRTEK 21.3.2019 UČEBNA 106

Zajímá vás, jak fungují sociální služby v Havířově? Kolik jich tady vlastně je a jací lidé je využívají a proč? Nevíte si rady, kam na praxi? Dovolujeme si vás tímto pozvat na besedu s ředitelem havířovské Armády Spásy – Mgr. Tomášem Kolondrou, který na tyto otázky zná odpovědi a velmi rád se s vámi podělí i o své zkušenosti z praxe. Beseda se uskuteční ve čtvrtek 21.3.2019 od 10:00 v učebně 106. Budeme se těšit na vaše podněty a dotazy.

19. BŘEZEN – MEZINÁRODNÍ DEN SOCIÁLNÍ PRÁCE

Tento den ustanovila Mezinárodní federace sociálních pracovníků jako Světový den sociální práce, který se slaví od roku 1983. Při této příležitosti uspořádal prof. Oláh besedu na téma O Rómoch bez RómovDoporučujeme shlédnout.

PROJEKT LIDÉ LIDEM: KULATÝ STŮL OSTRAVA – PONDĚLÍ 18.3.2019 11:00 – 14:00

V rámci Projektu Lidé lidem vzdělávací organizace ARPOK ve spolupráci s British Council pořádá v pondělí 18. března kulatý stůl k tématu „Kritické myšlení v dnešní škole v Moravskoslezském kraji“. Vysoká škola PRIGO bude u toho. Debaty u kulatého stolu se zúčastní prorektorka pro studium Ing. Michaela Tichá, Ph.D. a prorektorka pro zahraniční a vnější vztahy Mgr. Sabina Vaňková. Diskusi bude moderovat Petr Sucháček a své názory přednesou odborníci z oblasti vzdělávání napříč veřejnými i soukromými institucemi.

Kulatý stůl je možné sledovat v přímém přenosu níže na našem webu nebo ZDE 

ODHAL SVŮJ POTENCIÁL V PROGRAMU DofE – PŘEDNÁŠKA PRO PREZENČNÍ STUDENTY

Naše škola se ve velmi blízké budoucnosti zapojí do prestižního vzdělávacího programu Vévody z Edinburgu. Tento program je určen všem mladým lidem a podporuje je v osobním rozvoji a získávání dovedností uplatnitelných v budoucím životě a práci. Při této příležitosti je pro všechny naše prezenční studenty připravena informační přednáška, kde se dozvíte nejen veškeré informace k tomu, abyste se do programu mohli zapojit, ale budete mít i jedinečnou příležitost poslechnout si dojmy absolventa programu a zeptat se na vše, co vás o programu zajímá.

Přednáška je pro prezenční studenty povinná a uskuteční se ve středu 10.4.2019 od 13:30 v učebně 011. Pro bližší informace kontaktujte Mgr. Vaňkovou, která bude také kontrolovat vaši účast.

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA – nastal čas splnit přání!

Jak jsme vás již informovali před vánoci, naše škola se zapojila do projektu Ježíškova vnoučata, jehož prostřednictvím plníme společně přání seniorům. The time has come! Budeme pořádat dvě vystoupení pro dva domovy seniorů – vystoupení cimbálové muziky  pro seniory v Domově na Zámku v Kyjovicích a muzikoterapii pro seniory v Charitním domě sv. Alžběty v Ostravě.

Vystoupení cimbálové muziky Olšinka – Neděle 10.3.2019 od 15:00 v Domově na zámku v Kyjovicích

Muzikoterapie – vystoupení hudebního divadla Slunečnice – Pondělí 18.3.2019 od 14:00 v Charitním domě sv. Alžběty v Ostravě

Srdečně zveme všechny studenty i pedagogy na obě události. Nahlaste se, prosím, Mgr. Vaňkové nejpozději 24 hodin před každou akcí.

OMLOUVÁME SE všem studentům i pedagogům, ale seminář musíme opět z důvodu nemoci externího lektora zrušit. Moc nás to mrzí, těšili jsme se stejně jako vy.

FAKESCAPE – ÚNIKOVÁ HRA – NÁHRADNÍ TERMÍN STŘEDA 13.3.2019 13:30 UČEBNA 011

Úniková hra FAKESCAPE se na naší škole uskuteční příští středu 13.3.2019 od 13:30 v učebně 011. Program potrvá cca 60 minut, poté bude pokračovat výuka dle rozvrhu. Tento seminář je povinný pro studenty prezenčního studia a účast bude kontrolována. Více informací u Mgr. Vaňkové. Zváni jsou taktéž pedagogové. Moc se těšíme!

Velký Gatsby vás zve na reprezentační ples PRIGO

Ples se uskuteční v pátek 15. 2. 2019 od 19:00 v hotelu Imperial Ostrava. Vstupenky v hodnotě 590,- Kč si můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu 190,- Kč na studijním oddělení u Pavly Kuchařové, denně v době od 8 do 16 hodin. Vstupenky je také možné objednat telefonicky na čísle 603 365 984 nebo emailem na adrese studijni@vsss.cz.

Cena zahrnuje tříchodové menu a bohatou tombolu. Ples se ponese v duchu 20. a 30. let 20. stol., tedy ve stylu „Velký Gatsby“. Dobové šaty, rukavičky či klobouky jsou vítány, ale nejsou podmínkou.

PRODEJ VSTUPENEK BUDE UKONČEN VE STŘEDU 13.2.2019 VE 12:00.

jaziskovaVnoucataLogo JSME JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

Stali jsme se součástí projektu Ježíškova vnoučata. Studenti ve spolupráci s Dr. Vavrečkovou a Mgr. Ulčákovou vybrali dvě přání, která budeme seniorům v Moravskoslezském kraji plnit. Každý student denního či kombinovaného studia má možnost se do plnění těchto přání zapojit. Budeme pořádat dvě vystoupení pro dva domovy seniorů – vystoupení cimbálové muziky  pro seniory v Domově na Zámku v Kyjovicích a muzikoterapii pro seniory v Charitním domě sv. Alžběty v Ostravě. Podrobnější informace o tom, jak se můžete zapojit, jsou k dispozici u Dr. Vavrečkové a Mgr. Ulčákové.

prigo TURNAJ ŠESTI ŠKOL 22.11.2018 9:00

Ve čtvrtek 22.11.2018 se v naší vstupní hale uskuteční turnaj všech PRIGO škol v šipkách. Přijďte se podívat a podpořit své spolužáky. Slavnostní zahájení proběhne v aule v 9:15. Těšíme se na vás. SV

Reportáž o turnaji v Havířovském expresu k vidění ZDE

Výsledky ZDE